Ankietę wykonano w grudniu 2013 roku na próbie liczącej 43 osoby. Rodzice uważają, że powinni uczestniczyć w życiu przedszkola. Chętnie korzystają z różnorodnych form współpracy z przedszkolem. Najbardziej preferowaną formą współpracy rodziców z przedszkolem są uroczystości grupowe oraz przedszkolne, a także zebrania grupowe i rozmowy indywidualne. Większość rodziców kontaktuje się z nauczycielkami i specjalistami zawsze, gdy jest taka możliwość. Współpraca z przedszkolem przez 90% wszystkich badanych oceniana jest wysoko. Przedszkole będzie pracować nad zaspokojeniem potrzeb 10% mniej zadowolonych rodziców w obszarach które nie wypadły tak pomyśle.

Wykres 1.
Budynek przedszkolny jest:

1 - czysty i zawsze posprzątany
2 - bezpieczny
3 - w dobrym stanie
4 - dobrze oznakowany
5 - mógłby być bardziej atrakcyjnyWykres 2.
Jak Państwa zdaniem Wasze dziecko czuje się w przedszkolu:

1 - szczęśliwe
2 - bezpieczne
3 - spokojne
4 - doceniane przez innych
5 - akceptowane przez dzieci
6 - samotne (0%)
7 - opuszczone (0%)
8 - odrzucane przez dzieci (0%)
9 - źle (0%)Wykres 3.
Czy przedszkole spełnia Państwa oczekiwania w udzielaniu pomocy w trudnej roli bycia rodzicem:

1 - zdecydowanie tak (14%)
2 - raczej tak (67%)
3 - raczej nie (2%)
4 - to nie jest trudne zadanie (2%)
5 - zdecydowanie nie (0%)
6 - nie mam zdania (14%)Wykres 4.
Przedszkole zapewnia regularną i pełną informację o:

1 - pracy opiekuńczej
2 - pracy wychowawczej
3 - pracy dydaktycznej
4 - żywieniu dzieciWykres 5.
Czy jesteście Państwo zadowolenie z posiłków w przedszkolu:Wykres 6.
Czy są Państwo zadowoleni z pracy:

1 - psychologa
2 - pani od gimnastyki
3 - wychowawczyni grupy Państwa dziecka
4 - nauczyciela rytmiki
5 - logopedy
6 - pani od plastyki artystycznej
7 - pani od angielskiego
8 - pani od baletu
9 - pani od judoWykres 7.
Czy uważają Państwo, że nasze przedszkole dobrze przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej:

1 - Tak (88%)
2 - Nie mam zdania (8%)
3 - Nie wiem, jeszcze za wcześnie na opinię (4%)
4 - Nie (0%)

W STU PROCENTACH ZADOWOLONE DZIECKO

Dzieci w wieku między 2-3 a 6-7 rokiem życia rozwijają się niezwykle intensywnie. Rozwijają się motorycznie, poznawczo, kształtuje się ich kontrola nad emocjami, rozbudowują się różnorodne kompetencje społeczne.

Rodzina przestaje być jedynym środowiskiem rozwoju, zwiększa się rola rówieśników i innych dorosłych, w tym nauczycieli i różnych specjalistów. Część dzieci ma już za sobą pobyt w żłobku, część dopiero w przedszkolu styka się z wychowaniem instytucjonalnym, grupą rówieśników oraz nauczycielem, a nie tylko opiekunem nastawionym na szybkie zaspokajanie podstawowych potrzeb.

Nie ulega wątpliwości, jak ważne są lata przedszkolne - i nabywane wtedy kompetencje - w całym dalszym życiu dziecka, w jego postępach w nauce szkolnej, w budowaniu kariery zawodowej, w budowaniu sieci relacji społecznych, zarówno tych rodzinnych, jak i rówieśniczych.

Coraz więcej rodziców jest żywo zainteresowanych tym, by swojemu dziecku tworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju. Z tego też powodu interesują się tym, co dzieje się w przedszkolu. Oczekują nie tylko tego, że dziecko będzie tam miało dobrą opiekę i będzie bezpieczne, ale także, że pozna nowych kolegów, nauczy się wielu rzeczy, usamodzielni się, ,,dorośnie" i dobrze przygotuje się do obowiązków szkolnych.

Z punktu widzenia przebiegu rozwoju dziecka i jego samopoczucia bardzo ważne jest to, jak postrzegają przedszkole jego rodzice, czy mają zaufanie do dyrektora i personelu, czy chętnie włączają się w różne prace na rzecz przedszkola i jego otoczenia. Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa tak u dziecka, jak i u jego rodziców to podstawowy warunek oceny tego, czy przedszkole właściwie pełni swoją rolę. Ale to jednocześnie istotny czynnik ułatwiający nauczycielom realizację zadań.

W naszym przedszkolu rodzice dwa razy w roku proszeni są o wypełnienie anonimowej ankiety, która bada opinie rodziców, a więc pośrednio także ich ukryte przekonania jakie mają na temat rozwoju i wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Opinie te nie zawsze pokrywają się z obiektywnym stanem rzeczy czy ze zdaniem dyrektora i pracowników przedszkola. Warto je jednak poznać, gdyż w znacznej mierze wpływają one na stosunek rodziców do dziecka, do przedszkola jako całości i do pracujących w nim osób. Poznanie opinii rodziców w różnych kwestiach jest podstawą tego, by przedszkole mogło dostosować do ich potrzeb swą ofertę i właściwie wypełniać przypisane mu funkcje...

O nas w mediach

Gazeta Powiatowa


Opinie Rodziców dotyczące pracy przedszkola z ankiety.

Co w naszym przedszkolu lubią Państwo najbardziej?

Oto odpowiedzi Rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola:

"Wszystko, ciepło, opiekuńczość pań nauczycielek, elastyczność, panią Olę, dzieci, panie opiekunki, panią Olę – bardzo, kameralność, wychowawczynie, rytmikę, wiele się dzieje na zajęciach, otwartość, dostępność, atmosfera, to, że dziecko chętnie tu przebywa, wycieczki, dobrą organizację czasu, zróżnicowany program, Komunikacja, kameralność, personel, miłą kadrę, organizację zajęć, dobry kontakt z wychowawcą, dobry kontakt z wychowawcą grupy, otwartość na kontakt, fajne zajęcia, z których dzieci dużo wynoszą, Rodzinną, miłą atmosferę, małe grupy, ciepłą atmosferę, atmosferę, indywidualne podejście do dziecka."Opinie Rodziców dotyczące pracy przedszkola z internetu:

adres: forum.chotomow.pl
Dodana przez Aneta » 5 wrz 2006, o 16:37

Co tu dużo mówić – na razie jest super! W ubiegłym tygodniu chodziliśmy razem do przedszkola (nazwa umowna ;-), a tym tygodniu mój synek zostaje na „Wyspie” bez obstawy – płacze tylko wtedy, gdy trzeba wychodzić. Bardzo się cieszę, że jest w Chotomowie alternatywa dla istniejącego przedszkola (zważywszy, ze mam pewne doświadczenia ze starszym dzieckiem). Na razie jest mało dzieci, bo rodzice „obwąchują” przedszkole. Ale ma to tez swoje plusy, bo w kameralnej grupie dzieci szybciej odnajdują się w nowej sytuacji. Najlepiej przyjść z dzieckiem i włączyć się w zajęcia (lub na początku tylko poobserwować, bo niektóre dzieci tak właśnie zaczynają). Obecnie grupa spotyka się w poniedziałki, środy i piątki od 8:30 do 12:30. Dużo zabaw, aktywności, a wszystko to z dużym poszanowaniem indywidualności każdego dziecka (i to nie są tylko hasła).
Pozdrawiam,
Aneta

przez Danusia » 7 wrz 2006, o 08:52

Witam serdecznie Podpisuję się pod opinią Anety.Wyspa skarbów jest tym czego szukałam dla swojego synka. Uczestniczy w zajęciach od dwoch tygodni i jest bardzo zadowolony (ma 4 latka)i ja również, podobnie jak pociecha Anety płacze gdy zajęcia sie kończą. Jeśli chodzi o personel "SUPER"
Danusiaadres: www.tupolecam.pl
magda, 13.06.2011, 19:08:47

Bardzo ciepła atmosfera, świetne podejście wychowawców do dzieci.Zaleta są małe grupy, różnorodność zajęć edukacyjnych i dodatkowych.Moja córka z ogromna chęcią chodzi do tego przedszkola, świetnie się tam rozwija. Na bardzo dobrym poziomie prowadzone są także zajęcia z plastyki, gimnastyki, rytmiki i tańca.Córka chętnie uczy się także nowych słów i piosenek w j.angielskim,Przedszkole kształtuje u dzieci postawy dobrego zachowania i dobre maniery.Posiłki są świeże , smaczne i różnorodne.Na szczególne wyróżnienie zasługują imprezy organizowane dla dzieci i rodziców( także z udziałem dzieci)!!!

agamasz, 20.06.2011, 21:14:23

Miła atmosfera ,niekończące sie pomysły, zaufanie do pań opiekujących się naszymi pociechami

sylwiarosinska, 25.06.2011, 19:58:29

małe przedszkole to na pewno komfortowe warunki do rozwoju malego dziecka . są to warunki do indywidualnej pracy jak i rozwijania właściwych zachowań społecznych . Z przyjemnością mogę polecić to przedszkole każdemu rodzicowi któremu leży na sercu dobro dziecka.

aniagoral, 30.06.2011, 12:49:04

Dobra opieka pedagogiczna, miła stmosfera, wiele ciekawych zajęć, inywidualne podejście do dziecka, zróżnicowane posiłki - na plus. Minusem jest stary plac zabaw.

marzena_80, 17.08.2012, 10:10:09

Polecam! Moje dziecko chodzi tam od niedawna, ale widac, że bardzo sie podoba. Nie wiem jak to zrobiły ciocie, ale podczas okresu adaptacyjnego tylko 2 dni były płaczu, potem buziaki, papa i dzielnie maszeruje do swojej grupy:)adres: super-przedszkole.pl
Data opinii: 2012-07-31 14:16:40 autor: Adam123

Opieka: Rewelacyjna, mój Janek nie chce wychodzić z przedszkola. Trochę mnie to niepokoi., ocena: 6
Nauczanie: Nauczycielki bardzo fajne i wymagające. Zastanawiam się czy na tym etapie to jest potrzebne., ocena: 6
Warunki lokalowe: Bardzo dobre. Duża przestrzeń. Sala bardzo wysoka chyba ponad 3 metry., ocena: 6
Wyżywienie: Tu muszę trochę przestać słodzić, jedzenie kateringowe., ocena: 5
Inne uwagi: Patrząc na ofertę innych przedszkoli mogę stwierdzić, że jedno za oferowaną warunki to tanie przedszkole. Jedyne z przedszkoli w którym zwracają stawkę żywieniową w przypadku nieobecności dziecka, w innych tego nie ma. Zdecydowanie polecam. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, zapisaliśmy dziecko już we wrześniu 2011 roku.
Zajęcia dodatkowe: Dość duży zestaw zajęć dodatkowych. Jednak większość zajęć dodatkowych w cenie czyli w pakiecie podstawowym.
Języki obce: Język angielski, ale możliwość nauki francuskiego.


Data opinii: 2011-04-15 17:31:39 autor: JozefzGucina

Opieka: Jesteśmy z żoną zadowoleni. Małe grupy, bardzo miłe Pani, zawsze można z nimi porozmawiać. Dzieci są dopilnowane, żona mówi że nawet za bardzo., ocena: 6
Nauczanie: W chwili obecnej w przedszkolu są cztery nauczycielki, plus Panie prowadzące zajęcia dodatkowe i jeszcze pomoc. Wszystkie Panie mają przygotowanie przedszkole co było dla mnie ważne., ocena: 6
Warunki lokalowe: Super, w stosunku do innych przedszkoli nigdzie nie spotkałem się z tak przestronnymi salami i wysokimi (chyba ponad 3 metry). Bardzo czyste i ładne łazienki., ocena: 6
Wyżywienie: Wyżywienie, niestety cateringowe, ale mój mały nie narzeka., ocena: 4
Inne uwagi: Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego przedszkola. Jestem mieszkańcem Legionowo i wcześniej nasz syn był w dwóch przedszkolach prywatnych w Legionowie. Jednak Przedszkole Wyspa Skarbów to w naszym przypadku strzał w dziesiątkę.
Zajęcia dodatkowe: Nasz syn chodzi na balet i plastykę artystyczną.
Języki obce: Angielski i francuski.


Data opinii: 2011-01-21 15:24:44 autor: Patynoska

Opieka: Jestem bardzo zadowolona. Dzieci są w małych grupach. Chciałabym, żeby było dłużej otwarte., ocena: 5
Nauczanie: Bardzo miłe, panie i zaangażowane., ocena: 6
Warunki lokalowe: Duży plac zabaw, przestronne sale., ocena: 6
Wyżywienie: Wyżywienie w systemie kateringowym, ale wydaje mi się, że nie można mu nic zarzucić., ocena: 6
Inne uwagi: Jest to małe kameralne przedszkole, myślę, że jest to jego główny atut. Poza tym właścicielka jest osobą z charyzma i zaangażowaniem.
Zajęcia dodatkowe: Moje dziecko nie chodzi na zajęcia dodatkowe, ale z tego co się orientuję jest balet, malarstwo artystyczne i chyba jeszcze inne.
Języki obce: Zajęcia z angielskiego sa prowadzone codziennie.
adres: www.przedszkola.edu.pl
Paulina 2013-03-21 08:33:55
Ocena: 5/5

Bardzo fajne przeczkole moja córka jest zadowolona. Panie duzo uczą dzieci piosenek wierszykow często robią przedstawienia dla rodziców. Polecam


Agnes 2012-05-09 19:40:52
Ocena: 4.8/5

Super!!!! Małe kameralne przedszkole. Bardzo polecam. Moje dzieci są bardzo zadowolone i ja równieadres: www.panoramafirm.pl
mama przedszkolala 2012-08-17

Polecam. Moje dziecko chodzi od niedawna, ale po 2 dniach płaczu teraz dzielnie maszeruje i nie chce wychodzić z przedszkola. Myślę, że był to trafiony wybór.

Adam 2012-07-31

Obie mamy zachęciły nas do wysłania dziecka na Wyspę Skarbów. Nasz Janek chodzi do przedszkola od lipca, ale dobrze, że zapisaliśmy go we wrześniu 2011 roku ponieważ teraz nie byłoby to możliwe. Panie bardzo fajne na razie nasz Janek nie chce wychodzić z przedszkola, zobaczymy jak bedzie później.

Mama Kuby 2012-03-29

Zgadzam się z Mamą Ani. Kameralne, fajne przedszkole. Myślę, że przede wszystkim jest to zasługa Pani Kasi dyrektor przedszkole, osoby odpowiedzialnej i z charyzmą. Właśnie posyłam tam moje drugie dziecko i jestem przekonana, że dokonałam dobrego wyboru.

Mama Ani 2011-11-25

Polecam wszystkim, którzy szukają kameralnego, rodzinnego przedszkola. Bardzo wysoko oceniam zaangażowanie nauczycieli. To przedszkole z prawdziwego zdarzenia, a nie przechowalnia.